اطلاعيه مهم مربوط به برگزاری امتحانات پايان ترم (ويژه دانشجویان)

ضمن عرض سلام و آرزوی سلامتی و موفقیت در امتحانات پایانی نیمسال اول سال تحصیلی 1401_1400 با توجه به فرارسیدن ایام برگزاری امتحانات پایان نیمسال و با توجه به مصوبات شورای آموزشی دانشگاه موارد ذیل را جهت آمادگی کافی و کامل شما عزیزان به اطلاع می‌رسانیم:

۱.امتحانات پایان نیمسال جاری به صورت آنلاین (غیرحضوری) برگزار می‌شود.

۲.امتحانات پایان نیمسال دانشجویان از طریق سامانه امتحانات آنلاین برگزار می شود.

تبصره: فایل برنامه امتحانات آنلاین دانشگاه که به پیوست ارائه می گردد شامل امتحاناتی است که در سامانه امتحانات دانشگاه و به صورت آنلاین برگزار خواهد شد امتحان بقیه دروس با هماهنگی استاد و در فضای کلاس یا هر فضایی که استاد به دانشجویان اعلام کند برگزار می شود دانشجویان لازم است فایل برنامه امتحانات را به دقت مطالعه کنند و چنانچه درس آنها در این فایل نباشد در خصوص امتحان آن با استاد درس هماهنگی نمایند.

تذکر۱: استاد چنانچه خواسته باشد خارج از سامانه مذکورامتحان برگزار نماید باید به اطلاع دانشجویان و آموزش برساند.

۳.سامانه امتحانات آنلاین دانشگاه به آدرس زیر می‌باشد:

آدرس سامانه: azmoon.kashmar.ac.ir

نام کاربری: شماره دانشجویی

رمز ورود: کدملی

تذکر۲: دانشجویان اتباع جهت ورود از شماره دانشجویی برای نام کاربری و رمز ورود استفاده نمایند.
تذکر۳: در هنگام ورود نام کاربری و رمز عبور دقت فرمایید که صفحه کلید در حالت انگلیسی باشد.

دانشجویان عزیز به منظور فراهم شدن شرایط مناسب جهت شرکت در امتحانات پایان ترم و کسب نتیجه مطلوب به موارد ذیل توجه فرمایند:

۱. برنامه امتحانی را از طریق پورتال و همچنین فایل برنامه امتحانات آنلاین ترم اول 1400 مشاهده و پس از ورود به سامانه امتحانات از وجود دروس نهایی خود در این سامانه اطمینان حاصل کنند.

تذکر مهم: همانگونه که در برگزاری کلاس های آنلاین ، کلاس بعضی دروس به صورت مشترک برگزار می شود امتحانات اغلب آنها نیز به صورت مشترک خواهد بود بنابراین لازم است فایل امتحانات مشترک را به دقت مطالعه نمایند و نام یا شماره درس اصلی را در سامانه امتحانات پیگیری نموده و وارد امتحان آن شوند.

۲.کلیه آزمون ها درزمان مشخص شروع و پایان خواهد یافت، به عنوان نمونه آزمونی که مدت زمان پاسخگویی آن ۷۰ دقیقه و در بازه زمانی10:30-8:30 میباشد ساعت 8:30 شروع و 9:40 دقیقه پایان پذیرفته و آزمون بسته خواهد شد.

۳.با توجه به قطع برق و شبکه، پیش بینی های لازم جهت جلوگیری از مشکل بعمل آورید؛ نظیر شارژ کامل گوشی قبل از امتحان، همراه داشتن منبع تغذیه (باتری) اضافه، اطمینان از سالم بودن منبع تغذیه سیستم، استفاده از دو شبکه اینترنت متفاوت و غیره.

۴.برای ایجاد تمرکز و جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی، مکان آرام و ثابتی را برای کلیه امتحانات در نظر گرفته و از دسترسی به اینترنت اطمینان حاصل نمایید. به منظور کاهش احتمال قطع ارتباط، ترجیحاً یک راهکار پشتیبان برای اتصال به اینترنت را فراهم کنید.

۵.در امتحانات تشریحی که نیاز به آپلود پاسخ‌ها در قالب فایل اسکن شده دارد، لازم است دانشجویان وقت خود را مدیریت کرده و در زمان بندی پاسخ به سؤالات این موضوع را مدنظر داشته باشند.

۶.حداقل 10 دقیقه قبل از شروع آزمون وارد سیستم شده و از ورود خود اطمینان حاصل نمایید.
۷.به هیچ عنوان آزمون را در دو پنجره مرورگر (یا بیشتر) یا در بیشتر از یک سیستم باز نکنید.

۸.با توجه به اینکه پاسخ های سوال های تشریحی امتحان به صورت تصویری می بایست در سیستم ارسال شود قبل از امتحان، نسبت به وجود فضای خالی کافی بر روی گوشی تلفن همراه خود اطمینان حاصل نماید.

۹. در صورتی که از اسکنر استفاده می کنید، وضعیت کابل و سایر تنظیمات را قبلا چک کنید و تنظیمات لازم را انجام دهید.

۱۰. اگر متن سؤال را به طور کامل نمی بینید در کامپیوتر، Zoom صفحه مرورگر را کمتر کنید (معمولا این کار با نگه داشتن کلید کنترل (Ctrl) و به دنبال آن، فشاردادن کلید منها (-) انجام می شود. (در موبایل هم با کشیدن صفحه با دست، می توان بقیه قسمت های سؤال را مشاهده کرد.)
۱۲.در صورتی که پاسخ به سؤال را با استفاده از بارگذاری تصویر، انجام می دهید دقت داشته باشید که رزولوشن ابزار تصویربرداری (گوشی موبایل، دوربین...) را در کمترین حالت، تنظیم کنید. اسکن یک متن، نیاز به روزلوشن بالا ندارد. این امر، منجر می شود که حجم تصویر شما کمتر شده و خیلی سریع تر بارگذاری گردد.

۱۳.پاسخ به سؤالات تشریحی به دو شکل (تایپ متن در کادر پاسخ و بارگذاری تصویر) امکان پذیر است(به تنظیمات استاد بستگی دارد). اگر در پاسخ به سؤال، در کادر پاسخ چیزی ننویسید و صرفاً تصویر آپلود نمایید، ممکن است بعد از پاسخ به سؤال، با وضعیت «پاسخ ناقص» مواجه شوید. این امر، مهم نیست و صرفاً نشان می دهد که شما در کادر پاسخ چیزی ننوشته‏‌اید.

۱۴. ممکن است بعد از اتمام آزمون، وضعیت شرکت بعضی از دانشجویان، هنوز «در جریان» باشد. این موضوع نیز، جای نگرانی ندارد و سیستم به طور خودکار، در انتهای روز، وضعیت آزمون این افراد را به طور خودکار، به خاتمه یافته تبدیل می کند.

۱۵. در صورتیکه در ارسال پاسخنامه تشریحی از طریق سامانه امتحانات مشکلی پیش آمد در مدت زمان آزمون میتوانید پاسخنامه های خود را به pv استاد در گروه ایجاد شده در پیام رسانی که به منظور پاسخگویی تشکیل شده و قبلا اطلاع رسانی شده ارسال نمایید؛ بدیهی است که ارسال پاسخنامه ها بعد از اتمام زمان آزمون قابل رسیدگی نخواهد بود.

تبصره: در مورد حضور دانشجو در جلسه امتحان راس ساعت مقرر آزمون، موارد توسط مرکز انفورماتیک دانشگاه مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

۱۶. ترجیحا پاسخ به سؤالات را با کامپیوتر انجام دهید. با توجه به کوچک بودن صفحه موبایل، ممکن است سؤالات برای شما، ریز و ناخوانا، نمایش داده شوند.
همچنین لازم به ذکر است با توجه به هماهنگی‌های صورت پذیرفته، مقرر شد:
برای هر درس یک گروه با حضور استاد درس تشکیل شود و اساتید در طول زمان آزمون باید در این گروه آنلاین باشند.بنابراین شایسته است که دانشجویان تا قبل از زمان شروع امتحانات ضمن هماهنگی با اساتید محترم نسبت به تشکیل گروه با ایشان همکاری و هماهنگی نمایند.

آموزش دانشگاه کاشمر