رقابت 3486داوطلب کنکور امسال در کاشمر

نماینده تام‌الاختیار سازمان سنجش در برگزاری آزمون سراسری کنکور در کاشمر گفت: در آزمون سراسری ۹۸، تعداد سه هزار و 486 داوطلب در حوزه‌های امتحانی شهرستان به رقابت می‌پردازند که از این تعداد 1631 داوطلب مرد (47 درصد) و 1855 داوطلب زن (53 درصد) در حوزه‌های امتحانی به رقابت می‌پردازند.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل مرکز آموزش عالی کاشمر دکترهادی معماریان خلیل آباد در جلسه توجیهی عوامل اجرایی کنکور سراسری امسال تعداد داوطلبان آزمون سراسری در کاشمر در گروه علوم ریاضی و فنی را 321 داوطلب، علوم تجربی هزار و 784  داوطلب، علوم انسانی 614 داوطلب، هنر 301 داوطلب و زبان‌های خارجی را 466 داوطلب اعلام کرد.
وی افزود: از تعداد 3486داوطلب کنکور امسال در کاشمر  تعداد هزار و ۸۵۶نفر از نظام آموزشی ۶-۳-۳که هم اکنون دانش آموزان فعلی نظام جدید پایه دوازدهم هستند در کنکور ثبت نام کرده‌اند. همچنین تعداد هزار و ۶۳۰ نفراز نظام آموزشی سالی واحدی (دارنده پیش‌دانشگاهی)، ترمی واحدی (دارنده پیش‌دانشگاهی) و نظام قدیم دیپلم چهار ساله داوطلب کنکور شده اند و در واقع از میان داوطلبان کنکور ۵۳درصد داوطلبان از نظام آموزشی جدید ۶-۳-۳ و ۴۷ درصد داوطلبان از نظام آموزشی قدیم داوطلب کنکور هستند.
وی افزود: آزمون سراسری سال ۹۸ در روز‌های پنجشنبه ۱۳ و جمعه ۱۴ تیر ماه در پنج گروه آزمایشی برگزار خواهد شد که صبح روز پنجشنبه ۱۳ تیر ماه داوطلبان گروه آزمایشی ریاضی و علوم انسانی و بعد از ظهر پنجشنبه گروه آزمایشی هنر، صبح جمعه ۱۴ تیرماه داوطلبان گروه آزمایشی علوم تجربی و بعد از ظهر جمعه داوطلبان گروه آزمایشی زبان‌های خارجی به رقابت می‌پردازند.
وی ابراز کرد: علاوه برمرکز آموزش عالی کاشمر مدارس پسرانه شاهد، فرزانگان، عفاف، شاهد مطهره  وجهاد دانشگاهی به عنوان حوزه های برگزاری آزمون کنکور سراسری درنظر گرفته شده اند .
معماریان گفت: شروع فرآیند آزمون در نوبت صبح رأس ساعت ۷:۳۰ و در نوبت عصر رأس ساعت ۱۵ است البته عوامل اجرایی و دست اندر کاران برگزاری کنکور یک ساعت پیش از برگزاری آزموم در محل حوزه های امتحانی حضور خواهند داشت.
وی با بیان اینکه تمام تلاش ما برگزاری آزمونی استاندارد و با کیفیت بالاست گفت: برگزاری آزمون کنکور برای مجموعه مرکز آموزش عالی و همه دست اندرکاران و عوامل اجرایی یک پروژه ملی است که برگزاری موفقیت آمیز آن مرهون فعالیت تیمی هماهنگ و متعهد است لذا سعی کرده ایم افرادی را با آگاهی کامل و کارآمد در برگزاری این آزمون از مجموعه آموزش و پرورش و جهاد دانشگاهی و مجموعه نیروهای مرکز آموزش عالی کاشمر در این امر مهم دخیل نماییم.

معماریان افزود: داوطلبان با مراجعه به سایت سازمان سنجش نسبت به تهیه کارت ورود به آزمون اقدام کنند و در صورت مغایرت کارت برای رفع آن بر اساس برگه راهنما اهتمام ورزند..

به گفته او داوطلبان با خود کارت ورود به جلسه، مداد و پاک کن و کارت شناسایی معتبر همراه داشته باشند و از حمل ماشین حساب، تلفن همراه و تبلت خودداری کنند.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه از نحوه برگزاری آزمون کنکور کارشناسی ارشد امسال در مرکز آموزش عالی کاشمرو آزمون کنکور سراسری سالهای گذشته که برگزار شده بازخوردهای خوبی به سازمان سنجش ارائه شده  و امیدواریم امسال هم میزبان خوبی از داوطلبین کنکور در مرکز آموزش عالی کاشمر باشیم.