اطلاعیه حذف و اضافه

دانشجوی گرامی تمام اطلاعیه های مرتبط با حذف و اضافه در همین صفحه بروزرسانی خواهد شد.

باتوجه به حضوری بودن کلاسها حضور و غیاب در کلاس و جلسه امتحان مطابق آیین نامه آموزشی انجام خواهد شد و مسئولیت عواقب ناشی از عدم حضور 3/16 در کلاس و یا غیبت در جلسه امتحان بعهده شخص دانشجو خواهد بود.

 زمانبندی  حذف و اضافه به شرح ذیل اعلام می گردد:

شنبه 9 مهر الی دوشنبه 11 مهر ساعت 9 الی 23 برای تمام ورودیها به استثنای دانشجویان ورودی جدید و دانشجویانی که سقف سنوات مجاز را به اتمام رسانده اند.

دانشجوی گرامی لطفا نکات ذیل را بدقت مطالعه و در صورت نیاز قبل از انجام حذف و اضافه با مدیر/کارشناس گروه مشورت نمایید.

 

از کلیه دانشجویان محترم درخواست می گردد جهت حذف و اضافه به پرتال دانشجویی مراجعه نمایند.

نکته 1:  دانشجویانی که قادر به انتخاب دروس نمی باشند (بعنوان مثال خطای عدم رعایت همنیاز و پیش نیاز، تکمیل ظرفیت کلاس، تداخل کلاس، تداخل امتحان پایان ترم) باید با مدیران محترم گروه ها مشورت نمایید.

نکته 2: دانشجویانی که در زمان انتخاب واحد موفق به اخذ واحد نشده اند در بازه حذف و اضافه با پرداخت جریمه می توانند نسبت به اخذ واحد اقدام نمایند. (ابتدا مبلغ 150000 هزار ریال را از طریق پرتال پرداخت و سپس با امور شهریه مرکز داخلی 106 هماهنگی نمایند.

نکته 3: در حذف و اضافه فقط میتوانید 2 درس اضافه و 4 درس حذف نمایید. (در صورت انجام هر گونه اشتباه در اخذ درس تعداد دروس مجاز شما جهت انتخاب بسته خواهد شد و انجام فرآیند برای آموزش و گروه نیز میسر نخواهد بود، لطفا از تماس یا مراجعه خودداری نمایید.)

نکته4: انجام حذف و اضافه برای دانشجویان ورودی جدید ممنوع می باشد.

نکته 5: دانشجویان مشمول کمیسیون موارد خاص تا زمانی که رای موافقت با ادامه تحصیل آنان از کمیسیون موارد خاص ابلاغ نگردد، قادر به انجام انتخاب واحد و حذف و اضفه نخواهند بود.

نکته 5: هیچ درسی در حالت رزرو بعدا به حالت عادی انتخاب شده تغییر نخواهد کرد- افزایش ظرفیت دروس عمومی امکان نخواهد داشت از هرگونه تماس در این خصوص خودداری نمایید.

نکته 6: قبل از انتخاب هر درس زمان آن را بررسی نمایید زیرا بعد از اتمام زمان حذف و اضافه دروس دارای تداخل کلاسی، یا عدم رعایت هم نیازی و پیشنیازی حذف و درس جایگزین اخذ نخواهد شد.

نکته 7: دانشجویانی که از چارت درسی آنها فقط 24 واحد و کمتر مانده (دانشجویان نیمسال آخر) جهت اخذ واحد تا سقف 24 به مدیر/کارشناس گروه جهت اخذ دروس تخصصی و سپس به آموزش داخلی 107 جهت اخذ دروس عمومی مراجعه نمایند، در صورتی که تعداد واحد های مانده 25 واحد و بیشتر باشد امکان اخذ وجود بیشتر از سقف وجود نخواهد داشت بنابراین از هرگونه تماس و پیگیری خودداری نمایید.

نکته 8: عدم مراجعه جهت انتخاب واحد در هر نیمسال به منزله انصراف از تحصیل محسوب می شود و حکم اخراج آنها صادر خواهد شد.

نکته9: اگر در پایان حذف و اضافه حداقل واحدهای شما 12 واحد نباشد باید با مدیر گروه مشورت نمایید و از آموزش مجوز ابقاء ترم بگیرید. در غیر اینصورت نیمسال انتخابی شما بعد از اتمام زمان حذف و اضافه حذف خواهد شد.

نکته10: دانشجویان با معدل بالای 17 در صورت تمایل به اخذ واحدهای بیشتر با مدیر گروه برای دروس اختصاصی و آموزش دروس عمومی هماهنگ نمایند.

نکته11:  به دلیل تکمیل ظرفیت کلاسها لطفا در اولین زمان ممکن اقدام به انتخاب واحد نمایید.

نکته 12: دانشجویان جهت تهیه چارت به سایت مرکز و یا مدیران محترم گروه ها مراجعه نمایند.

نکته 13:  دانشجوياني كه قصد انتخاب درسي را در زمان حذف و اضافه دارند، بايد رعايت غيبت بيش از حد مجاز را مدنظر قرار دهند، در غير اينصورت استاد مربوطه اختيار حذف درس را دارد.

   تبصره: دانشجویانی که می خواهند درسی را در حذف و اضافه انتخاب نمایند باید از هفته اول شروع نیمسال در کلاس شرکت نمایند، در غیر اینصورت برای آنها غیبت منظور خواهد شد.

نکته14: مسئولیت رعايت انتخاب دروس پيشنياز و همنياز به عهده شخص دانشجو مي باشد. (بعد از پایان زمان انتخاب واحد و همچنین حذف و اضافه دانشجویانی که بدون داشتن مجوز از مدیر گروه همنیاز و پیشنیازی را رعایت نکرده باشند، از کلاس حذف خواهند شد و حق انتخاب واحد جایگزین نخواهند داشت).

نکته 15: دانشجويان مشروط حق انتخاب بيش از 14 واحد را ندارند.

نکته 16: هر گونه تداخل در برنامه کلاس و امتحانی دروس عمومی مختص هر ورودی را سریعا به آموزش اعلام نمایید.

خلاصه موارد فوق :

حذف و اضافه
به اطلاع دانشجویان عزیز می رساند حذف و اضافه از تاریخ 9 مهر تا 11 مهر 1401 از ساعت 9 تا 23 در دسترس می باشد.

% دانشجویان می توانند 4 درس حذف و 2 درس اضافه کنند.

% دانشجویان توجه داشته باشند که در حذف کردن و اضافه کردن واحد ها ، حتما باید کف واحدترم(12واحد) و سقف واحد ترم (20واحد) را رعایت کنند.

% چنانچه درسی ظرفیتش کامل شده بود به هیچ عنوان آن درس را رزرو نکنید چون با افزایش ظرفیت کلاس ، سیستم آن درس را برای شما انتخاب نخواهد کرد چنانچه درس تخصصی بود با گروه آموزشی خود در تماس باشید.

% روزهای حذف واضافه متعلق به همه ورودی ها می باشد و روز خاصی برای هر ورودی نخواهد بود.

راههای برقراری ارتباط:

http://kashmar.ac.ir/contact-us

 

 

 

جهت مشاهده راهنمای انتخاب واحد در صورت نیاز به آدرس روبه رو مراجعه نمایید: www.kashmar.ac.ir/e